Rowerowy sierpień po Krainie Wygasłych Wulkanów

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy rowerami do skorzystania z oferty wypożyczalni rowerów działającej przy Pałacyku w Muchowie na terenie gminy Męcinka.

Wypożyczalnia dysponuje łącznie 23 rowerami w różnych rozmiarach, przeznaczonymi do jazdy terenowej oraz szosowej. Rowery z pełnym wyposażeniem zapewniającym bezpieczeństwo i komfort jazdy: kaski, kamizelki, koszyki bagażowe i siedziska dla malutkich dzieci. Warto dodać, że przy wypożyczalni funkcjonuje także serwis rowerowy z narzędziami, z którego goście mogą samodzielnie skorzystać w celu ewentualnej naprawy własnego roweru.

Ceny wypożyczenia sprzętu są bardzo atrakcyjne, gdyż wynoszą zaledwie 2 zł (za godzinę/rower) dla osób korzystających z usług noclegowych schroniska lub grup wypożyczających więcej niż 12 rowerów. Z kolei 4 zł zapłacimy za godzinne korzystanie z roweru w przypadku pozostałych osób lub grup wypożyczających mniej niż 12 rowerów.

W pałacyku w Muchowie turyści mogą wyposażyć się w bezpłatne ulotki zawierające gotowe scenariusze tematycznych wycieczek rowerowych (archeologiczna, przyrodnicza, rękodzielnicza, tradycji lokalnej, punktów widokowych). Zaproponowane długości tras wynoszą od 26 do 45 km i przebiegają po niezwykłej i malowniczej Krainie Wygasłych Wulkanów.

Zwolennicy spacerów i pieszych wędrówek skorzystać mogą z 10-kilometrowej trasy nordic walking ”wśród muchowskich lasów”. Na miejscu wypożyczyć można ponad 20 kompletów kijów do uprawiania tej bardzo popularnej obecnie formy rekreacji.

Warto dodać, że część rowerów i kijów nordic walking wypożyczyć można także w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze funkcjonującym przy ul. Starojaworskiej 7. Jest to także doskonała baza wypadowa dla turystów, którzy chcą zwiedzać Park Krajobrazowy „Chełmy” czy podziwiać uroki zbiornika wodnego w gminie Mściwojów.

Wypożyczalnia czynna jest od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-17:00 (inne godziny należy uzgodnić telefonicznie).

KONTAKT:

Pałacyk w Muchowie – tel. (76) 870 89 20 lub 505 627 076

Schronisko w Jaworze – tel. (76) 870 88 86 lub 505 627 150

Dla pierwszych trzech osób, które od 10 sierpnia br. wypożyczą jednorazowo więcej niż 5 rowerów, przewidziana jest niespodzianka w postaci bogatego pakietu drukowanych materiałów promocyjnych o wartości ok. 80 zł każda (do odbioru w Pałacyku w Muchowie lub w Schronisku Młodzieżowym w Jaworze).