Wędruj po zdrowie na terenie pięknego Pałacyku w Muchowie!

26 października br. o godzinie 16:00 na terenie Pałacyku w Muchowie Wójt Gminy Męcinka w ramach akcji „Październik – listopad miesiącami seniorów w Gminie Męcinka” zorganizował spotkanie pod hasłem: „ Z kijkami po zdrowie w Muchowie”. Głównym jego celem jest zachęcenie seniorów do ruchu i uprawiania sportu, który jest podstawą dobrego zdrowia, lepszej kondycji i wspaniałego samopoczucia.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, pogoda dopisała, a dobry humor nikogo nie opuszczał. Wydarzenie poprowadziła trener zajęć fitness p. Marcelina Łońska, która pokazała seniorom jak prawidłowo powinno się chodzić z kijkami nordic walking oraz przeprowadziła zajęcia rozgrzewające, a następnie seniorzy aktywnie przemierzali alejki przy Pałacyku w Muchowie.

Do pieszych jesiennych wędrówek po pięknych okolicach zachęcamy nie tylko seniorów, ale także młodzież jak i rodziny z dziećmi. Wypożyczenie kijków niewiele kosztuje (2 zł za godzinę dla osób nie korzystających z usług schroniska oraz grup poniżej 12 osób, 1 zł za godzinę dla osób korzystających z usług schroniska oraz grup powyżej 12 osób). Wspólne spacery są źródłem pozytywnej energii oraz mają korzystny wpływ na nasze zdrowie. 

Zapraszamy !