Ścieżka edukacyjna w Muchowie

ŚCIEŻKA PAŁACOWA

Zapraszamy do odkrywania bogactwa przyrodniczo-kulturowego Muchowa i okolic. Dzięki ścieżce dydaktycznej, możesz w łatwy i przyjemny sposób poznasz histori, kulturę i osobliwości przyrody Ziemi Jaworskiej.
W sercu Krainy Wygasłych Wulkanów, gdzie kilkanaście milionów lat temu wylewała się z wnętrza ziemi lawa, a z kominów wulkanicznych buchał ogień i wyrzucane były chmury popiołu wulkanicznego, dziś znajduje się bardzo wiele ciekawych miejsc i osobliwości godnych polecenia i zobaczenia. Pozostałościami tych czasów są Czartowska Skała, Mszana i Obłoga oraz żyzne muchowskie łąki, czy tez Mniszy Las

Podczas spaceru ścieżką odwiedzimy miejsca, które były świadkami ważnych wydarzeń historycznych i popatrzymy na ginące obiekty dawnej kultury materialnej, będzie też można zobaczyć je na żywo zapuszczając się w Krainę Wygasłych Wulkanów. Zobaczysz tutaj co przez miliony lat stworzyła natura, a przez wieki człowiek. Wulkaniczne skały, przepiękne storczyki i mieczyki, muflony i jelenie, sudecka architektura, bazaltowe budowle to wszystko można spotkać w Muchowie – pocysterskiej osadzie zbudowanej na powulkanicznych wzgórzach oraz na Ziemi Jaworskiej.

Poznaj gościu miły uroki tej ziemi.